VFCII Vasas FC II.: Pont nélkül tértünk haza Hatvanból

2022. szeptember 28., szerda 16:00
Hatvani Népkert Sporttelep
200 néző

játékvezető: Sándor Csaba (asszisztensek: Pogonyi Ferenc és Ancsin Zoltán)

gólszerzők: Szabó (1.), Sármány (14.), Szanku (69.), illetve Sztojka (7.), Farkas Bence (55.)

sárga lap: Szanku (87.), Mundi (92.)

FC Hatvan: Cellár - Tarnóczi, Barthel, Bárkányi, Karácsony - Sipos (Dinka, 60.), Szabó, Panyi, Fellner (Tarjáni, 82.) - Kitl (Labát, 82.), Sármány (Szanku, 65.)
vezetőedző: Zoran Szpisljak

Vasas II.: Horváth - Puskás, Farkas Bence, Herrich (Szendeff, 81.) - Hosszú, Riesz, Sztojka, Huszár (Pócs, 72.) - Kapornai, Szalai, Rab (Őri, 46.)
vezetőedző: Harmati Tamás

Az FC Hatvan 9 kör után - 2 győzelemmel, 1 döntetlennel és 6 vereséggel - a 18. helyen állt a tabellán. Ellenfelünk győzelemmel hangolt a szerda délután esedékes mérkőzésünkre: a mögöttünk hagyott fordulóban - hátrányból fordítva - Barthel és Sármány góljaival vasárnap 2-1-re legyőzte idegenben a DVSC II. együttesét.

Harmati Tamás vezetőedző keretében ezúttal is voltak olyan játékosok, akik a Vasas FC csapatának tagjai, így Kapornai Bertalan, Sztojka Dominik és Szalai József is pályára léptek az FC Hatvan együttese ellen. Kezdő tizenegyünk a Horváth - Puskás, Farkas Bence, Herrich - Hosszú, Riesz, Sztojka, Huszár - Kapornai, Szalai, Rab összeállításban futott ki a pályára, kispadunkon Bánfalvi, Ménesi, Kovács D., Forgó, Herrich, Őri, Farkas Jeromos, Szendeff, Pócs, Gurics, Wend és Enyedi vártak bevetésre. Az FC Hatvan a Cellár - Tarnóczi, Barthel, Bárkányi, Karácsony - Sipos, Szabó, Panyi, Fellner - Kitl, Sármány csapattal állt föl, míg Sándor, Varbai, Zsoldos, Mundi, Szanku, Tarjáni, Dinka, Török és Labát játékára csereként számított Zoran Szpisljak vezetőedző.

Sándor Csaba játékvezető sípszava után az első támadásból előnyre tett szert a hazai együttes: egy jobb oldali beívelést Szabó fejelt a jobb sarokba 10 méterről, mellyel a Hatvan már az első percben 1-0-ra vezetett. A válaszra nem kellett sokat várniuk a Népkert Sporttelepre kilátogató szurkolóknak, mert a 7. percben Sztojka 22 méteres szabadrúgása védhetetlenül vágódott a bal felső sarokba. Bár egalizálni tudtunk, mégis csak rövid ideig mutatott 1-1-et az eredményjelző: a 14. percben Sármány ugrott ki a térfelünk közepén, jobbra elhúzta a labdát Horváth mellett, majd az üres kapu közepébe lőtt, így vendéglátóink újra átvették a vezetést (2-1). A szünet előtt kiegyenlíthettünk volna, de Sztojka jobb oldali szöglete után a hosszú saroknál érkező Szalai combjáról centikkel a jobb kapufa mellé pattant a labda.

A második félidőt a hazai együttes változatlan összeállításban folytatta, nálunk Rab helyén viszont Őri lépett pályára. A játékrész egy sistergős Kapornai-bombával indult, ám a labda fél méterrel a bal kapufa mellé szállt, maradt a hazai vezetés. Tíz perccel később Sztojka balról középre adta a labdát, az érkező Farkas Bence pedig jobb belsővel - 18 méterről, középről - a bal alsó sarokba lőtt (2-2)! Az újabb egyenlítés után átvettük a játék irányítását, éppen emiatt hidegzuhanyként érte csapatunkat, amikor a 69. percben mégis a hazaiak szereztek vezetést a frissen beállt Szanku révén (3-2). Nyomás alatt tartottuk ellenfelünket, ám a kontratámadásokból inkább a hazaiak voltak veszélyesek, többször Horváth Kornél bravúrjaira is szükség volt. Az utolsó percekig támadtunk, próbáltunk helyzeteket kialakítani, de a hősiesen védekező hatvaniaknak sikerült megőrizniük a vezetésüket.

Harmati Tamás vezetőedző a lefújást követően értékelte a mérkőzést:

- Sajnos nagyon rosszul kezdtük a találkozót és ez végig nagy befolyással volt a mérkőzésre. Mindig futottunk az eredmény után és amikor már sikerült visszajönni a meccsbe és újra a 3 pontért játszhattunk volna, akkor mindig jött egy hiba, amiből előnyhöz jutott az ellenfél. Az a taktika, amit elterveztünk, megvalósult a pályán, domináltunk, többet birtokoltuk a labdát, de az eredményességhez a minőség és a hatékonyság is hiányzott ezen a napon, ennek ellenére látszódott a tudatosság a csapaton.

A 18 esztendős Sztojka Dominik egyértelműen csapatunk legjobbja volt a mérkőzésen, amit szépségdíjas gólja, gólpassza és számos hajszálpontos ívelt labdája fémjelzett.

- Csalódott vagyok, mert úgy éreztem, hogy végig uraltuk a mérkőzést, ellenfelünk csak a kontratámadásokból tudott veszélyes lenni. Úgy vélem, gyorsabban kellett volna megjátszanunk azokat a területeket, ahol beinduló embereink voltak. A védekezésünk ezen a találkozón kevésbé tudta semlegesíteni a hatvaniak gyors csatárait, pedig ha ez hatékonyabb lett volna, megnyerhető lett volna a mérkőzés. Egyértelműen sokkal több volt ebben az összecsapásban, mint amit a végeredmény mutat.

A Vasas FC II. legközelebb vasárnap 11 órakor, hazai pályán játszik, a Fáy utcában hétvégén a Békéscsaba II. csapatát fogadjuk. Köszönjük szurkolóinknak, hogy a helyszínen biztatták csapatunkat. Hajrá, Vasas! Mindörökké, Angyalföld!

2022.09.29. 15:30